Eshop

Fascinující paulownia > Eshop > Sekvojovec obrovský - mamutí strom (Sequoiadendron giganteum) - sazenice cca 30 cm (+10 cm bal)

Sekvojovec obrovský - mamutí strom (Sequoiadendron giganteum) - sazenice cca 30 cm (+10 cm bal)

Sekvojovce jsou jehličnany patřící mezi nejdéle žijící organismy na Zemi, jejich stáří se pohybuje kolem 2000 - 3000 let. Pochází z pohoří Sierra Nevada v Kalifornii, kde jsou jejich porosty chráněné ve známém národním parku. Dnes přirozeně rostoucí porosty jsou jen malé pozůstatky z období hlavního rozvoje ve druhohorách (věk dinosaurů). Sekvojovce nejsou nejvyšší stromy na světě, i když dorůstají až 80 metrů výšky (nejvyšší jsou sekvoje vždyzelené), ale jsou nejmohutnější. Známý je strom pojmenovaný General Sherman, který má obvod kmene 31,3 metru. U nás jsou největší sekvojovce v zámeckém parku v Ratiměřicích, mají výšku 40 metrů. Vy se samozřejmě nemusíte bát, že byste se kvůli sekvojovci nemohli na Vaší zahradě pohnout, ale žít s pocitem, že třeba za pár tisíc let poroste na Vaší zahradě něco tak mohutného, je prostě fascinující.
Půda by měla být spíše lehce kyselá, dobře propustná, zemina by měla být udržována stále vlhká, stanoviště v mládí polostín, u větších rostlin již plné oslunění


(id:b478baab)
230,-
cena bez DPH 200,-
dostupnost: skladem