Eshop

Fascinující paulownia > Eshop > Paulovnie - Paulownia Shan Tong - sazenice 5 - 30 cm (+7 cm bal) - jeden z nejvhodnějších kříženců pro střední Evropu

Paulovnie - Paulownia Shan Tong - sazenice 5 - 30 cm (+7 cm bal) - jeden z nejvhodnějších kříženců pro střední Evropu

Jeden z nejodolnějších kříženců paulovnie vhodných pro pěstování v našich podmínkách. Její odolnost je udávaná v dospělosti až - 27°C. Má velmi rychlý růst a nejvyšší odolnost vůči suchu. Jedná se o hybrid vytvořený v čínské domovině paulovnií, který vznikl křížením druhů Paulownia tomentosa a Paulownia fortunei. Je vhodná jako okrasná dřevina (stejně tak jako všechny druhy paulovnií) a na produkci palivového dřeva, truhlářského řeziva a na štěpku. Dřevo je kvalitní, rovné. Shan tong má velmi rychlý růst, vysokou odolnost vůči suchu a chladu, proti chorobám a hmyzím škůdcům, je přizpůsobivý a méně náročný než jiní kříženci paulovnií. Má velkou regenerační schopnost. Po pokácení kmene a seříznutí na pahýl, může dorůst nový strom do původní velikosti ještě minimálně třikrát. Pro středoevropské podmínky se jedná o jednu z nejvhodnějších paulovnií. Za dobu 6 - 7 let může dosáhnout průměru kmene 35 cm. Kmeny jsou vysoké a rovné.
Listy mají srdčitý tvar bez okrajových výkrojů typických pro většinu ostatních druhů a kříženců. Tím se výrazně na první pohled liší. Na omak jsou listy masitější, ale na povrchu velmi měkké, hustě chloupkaté a díky většímu množství žlázek o poznání více lepkavé než např. p. plstnatá a jiné druhy a kříženci. Listy mají světle zelenou barvu, ostatní paulovnie spíše tmavě zelenou. Velikost sazenic v sadbovačích 7x7 cm je cca 5 - 30 cm (záleží na aktuálním období), přes zimu jsou sazenice zaštípané na 3 - 5 cm (vrcholová dužnatá část zasychá), po přesazení rychle rostou.
Možný je celoročně odběr.


(id:b4786e06)
69,-
cena bez DPH 60,-
dostupnost: skladem